آسانسور‌

آسانسورها از نوع کششی یا هیدرولیک ساخته می‌شوند. آسانسورهای هیدرولیک برای مکان‌هایی که ترافیک و ارتفاع بالابری کمتری دارند و معمولاً تا 3 طبقه ایده آل و حداکثر تا 6 طبقه تا ارتفاع بالابری 20 متر و سرعت حرکت 0.5 متر بر ثانیه قابل استفاده است. ولی آسانسورهای کششی ازنظر ارتفاع بالابری و تعداد طبقات ساختمان محدودیتی نداشته و سرعت حرکت آنها از 0.5 تا 2.5 متر بر ثانیه قابل عرضه می‌باشد.

در آسانسورهای تولیدی کارخانه LOHER از سیستم کنترل فرکانس و ولتاژ متغییر استفاده می‌شود تا حداکثر دقت، ایمنی و راحتی را برای مسافران تأمین و در مصرف انرژی صرفه جویی شده و استهلاک و خرابی در آسانسور به حداقل ممکن برسد.

آسانسورهای کششی درانواع موتورخانه دار تولید می‌شوند که موتورخانه معمولا در یک طبقه مجزای در بالای چاه ساخته میشود یا بدون موتورخانه که الکتروموتور آن (ترجیحاً بدون گیربکس) در زیر سقف چاه قرار می‌گیرد.

آسانسورهای تولیدی کارخانه شامل موارد ذیل است:

1- آسانسور مسافربر معمولی

 این آسانسورها از ظرفیت 2 نفر به بالا و معمول تا 40 نفر ساخته می‌شوند و بسته به نیاز مشتری ظرفیت‌ها قابل افزایش هستند. این نوع آسانسورها در انواع کششی و هیدرولیک ساخته میشوند.

2– آسانسور بدون موتورخانه

 نوع جدیددر صنعت آسا نسور است که نیازی به موتورخانه مجزا در بالای چاه ندارد. این آسانسورها از نوع کششی و الکتروموتور با ساختار مغناطیس دائم و بدون گیربکس می‌باشد ظرفیت این نوع آسانسورهای کارخانه LOHER تا 35 نفر و سرعت حرکت آنها از 1 تا 1.6 متر بر ثانیه با سرعت متغیر از طریق کنترل فرکانس و ولتاژ متغیر می‌باشد.

3- آسانسورهای پانوراما

در ساختمان‌های مدرن استفاده می‌شود که دارای کابین شیشه‌ای بوده و از زیبائی خاصی برخوردار است. ظرفیت این آسانسورها بطور معمول بین 4 تا 21 نفر و سرعت حرکتشان از 0.63 تا 2.5 متر بر ثانیه متغیر است.

4- آسانسورهای باری

این آسانسورها در ظرفیت‌های 300 تا 30000 کیلوگرم و در انواع کششی و هیدرولیک تولید میشود. و در نوع هیدرولیک ظرفیت آنها قابل افزایش است. برای ساختمان‌های بلندمرتبه آسانسورهای باری از نوع کششی ترجیح داده میشود.

سرعت آسانسورهای هیدرولیکی معمولاً کمتر از 1 متر بر ثانیه و نوع کششی تا 2.5 متر بر ثانیه و دارای سرعت متغیر از طریق کنترل با فرکانس و ولتاژ متغیر (3VF) می‌باشد.

5- آسانسورهای بیمارستانی

در ظرفیت‌های 1600، 2000 و 2500 کیلوگرم تولید می‌شوند. این آسانسورها ترجیحاً با کنترل از نوع 3VF دارای سرعت متغییر می‌باشند.

6- آسانسورهای هیدرولیکی

 این آسانسورها به خصوص در ساختمان‌هایی که قبلاً چاه آسانسور پیش‌بینی‌ نشده است و راه‌پله با ابعاد مناسب وجود ندارد قابل نصب هستند. این آسانسورها برای ساختمان‌های با طبقات کمتر ایده‌آل است. ظرفیت معمولی آنها بین 3 تا 13 نفر و سرعت حرکت کمتر از 1 متر بر ثانیه و عمدتا 0.5 متر بر ثانیه است و نیازی به موتورخانه در بالای چاه و نیز نیازی به چاهک نیز نمی‌باشد. همچنین خطر سقوط در این آسانسورها وجود ندارد.

7- آسانسور ماشین بر

این آسانسورها در ظرفیت‌های 3000 تا 5000 کیلوگرم ساخته می‌شوند که برای حمل ماشین‌ها به طبقات پارکینگ زیرزمینی یا طبقات بالای ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این آسانسورها نیز می‌توانند به میل مشتری از نوع کششی یا هیدرولیکی ساخته و تحویل شوند. نوع هیدرولیکی آن در ساختمان‌های تا 5 طبقه کاربرد دارند و برای ساختمان‌های پر ترافیک و طبقات بیشتر آسانسورهای نوع کششی مناسب‌ترند.